Strona glowna
Aktualny repertuar Archiwum filmow Wladze Klubu Historia dzialania klubu Dolacz do nas Przydatne linki Forum klubowe Nasz internetowy provider

-->


 
 

02.04.2024 r.

TYLE CO NIC
tyt. oryg. – Tyle co nic
scen. – Grzegorz Dębowski
reż. – Grzegorz Dębowski
muz. -
prod. – Polska 2023
wyk. – Artur Paczesny, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Kwietniewska, Marcin Kiszluk, Marcin Sztendel, Artur Steranko…
Barwny, czas projekcji: 93 min..
Dystrybutor w Polsce : Forum Film Poland

Dramat. Fabularnym punktem wyjścia filmu jest protest. Rolnicy pod przewodnictwem Jarka Martyniuka czują się zdradzeni przez lokalnego posła, Lesława Kołodzieja . Polityk zagłosował w sejmie przeciwko ich interesom, więc ci skrzykują się naprędce i "robią akcję". "Akcja" jest prosta i polega na wywaleniu gnojówki pod posiadłością Kołodzieja. Niestety, pikieta kończy się tragedią. Kto jest winny śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono po proteście pod domem polityka?

 


 
 

09.04.2024 r.

LEPSZE JUTRO
tyt. oryg.- Il sol dell'avvenire
scen. - Nanni Moretti, Francesca Marciano
reż. - Nanni Moretti


prod. – Włochy, Francja 2023
wyk. - Nanni Moretti, Margherita Buy, Silvio Orlando, Barbora Bobulova, Mathieu Amalric, Jerzy Stuhr…
Barwny czas projekcji : 95 min.
Dystrybutor w Polsce : Mayfly

Komedia. Pogubiony życiowo reżyser Giovanni próbuje ukończyć swój najambitniejszy projekt od lat - cyrkowy film historyczny. Boryka się jednak wciąż z kolejnymi problemami: producent okazuje się być oszustem, córka wiąże się z dużo starszym mężczyzną, wśród aktorów wybuchają kłótnie i romanse, a oczekiwania Netflixa wciąż rosną.

 


 
 

24.04.2024 r.

STREFA INTERESÓW
tyt. oryg. - The Zone of Interest
scen. - Jonathan Glazer
reż. - Jonathan Glazer
muz. -

prod. – Wielka Brytania, Polska, USA 2023
wyk. - Christian Friedel, Sandra Hüller, Johann Karthaus, Luis Noah Witte, Nele Ahrensmeier, Lilli Falk…
Barwny czas projekcji : 105 min.
Dystrybutor w Polsce : A24 Films

Dramat wojenny. Oskar 2024 za Najlepszy Film Międzynarodowy i Oskar 2024 za Najlepszy Dźwięk. Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

 


 
 

30.04.2024 r.

BIAŁA ODWAGA
tyt. oryg. – Biała Odwaga
scen. - Łukasz M. Maciejewski, Marcin Koszałka
reż. - Marcin Koszałka


prod. – Polska 2024 wyk. – Filip Pławiak, Julian Świeżewski, Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał, Wiktoria Gorodeckaja, Andrzej Konopka…
Barwny czas projekcji : 116 min.
Dystrybutor w Polsce : Monolith Films

Dramat wojenny. Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji, ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.