Strona glowna
Aktualny repertuar Archiwum filmow Wladze Klubu Historia dzialania klubu Dolacz do nas Przydatne linki Forum klubowe Kino studyjne Adria Nasz internetowy provider

Repertuar na czerwiec 2014

 
 

03.06.2014 r.
RATUJĄC PANA BANKSA
tyt. oryg. - Saving Mr. Banks
reż. - John Lee Hancock
scen. - Sue Smith, Kelly Marcel
zdj. - John Schwartzman
muz. - Thomas Newman
prod. - Walt Disney, BBC Films, Essential Media and Entertainment, Australia, USA, Wielka Brytania, 2013
wyk. - Emma Thompson, Tom Hanks, Colin Farell, Ruth Wilson, Paul Giamati, Bradley Whitford, B.J. Novak, Jason Schwartzman...

Barwny         czas projekcji: 126 min.


Film biograficzny. Na usilną prośbę swoich córek Walt Disney podejmuje się ekranizacji ich ulubionej książki "Mary Poppins". Na przeszkodzie staje autorka P.L. Travers, która okazuje się zgryźliwą, bezkompromisową kobietą, która nie zamierza biernie przyglądać się, jak ukochana przez nią postać niani - czarodziejki jest przeinaczana przez hollywoodzkich specjalistów od filmu. Czy burzliwe relacje producenta i pisarki doprowadzą do klęski produkcji, o którą Walt Disney starał się aż dwadzieścia lat?

 
 
 

 

10.06.2014 r.
WIELKIE PIĘKNO - seans o 18.00!
tyt. oryg. - La grande bellezza
reż. - Paolo Sorrentino

scen. - Umberto Contarello, Paolo Sorrentino
zdj. - Luca Bigazzi
muz. - Lele Marchitelli
prod. - Film Point Group, Indigo Film, Babe Film, Banca Popolare di Vicenza, Francja, Włochy, 2013
wyk. - Toni Servillo, Carlo Verdone, Sabina Ferilli, Carlo Buccirosso, Laia Forte. Pamela Viloresi, Galatea Ranzi, Franco Graziosi...

Barwny         czas projekcji: 142 min.


Komediodramat. Jep Gamberdella to przystojny, czarujący mężczyzna, dziennikarz, który zauważa u siebie pierwsze oznaki starzenia. Wybiera się na wycieczkę po Wiecznym Mieście, a w rzeczywistości po własnej duszy w poszukiwaniu owego "wielkiego piękna". To także podróż sentymentalna do lat pełnej namiętności, ale bezpowrotnie utraconej młodości.

Nagrody: Oscar dla najlepszego filmu nieangielskojęzycznego, Złoty Glob i nagroda BAFTA.

Komunikat!!! Komunikat!!! Komunikat!!! Komunikat!!!

Ustępujący Zarząd Klubu Zwołuje Walne Zebranie w dniach 10 i 17 czerwca 2014 roku. Pierwszy termin - godz. 18.00 (!), drugi termin - godz. 18.15. W pierwszym dniu Walnego Zebrania podsumujemy ostatnie pięć lat klubowej działalności i wysłuchamy sprawozdania Komisji Rewizyjnej oraz zgłosimy kandydatów do nowego Zarządu. Za tydzień dokonamy wyborów.

 
 
 

 

17.06.2014 r.
CHCE SIĘ ŻYĆ
reż. - Maciej Pieprzyca
scen. - Maciej Pieprzyca

zdj. - Paweł Dyllus
muz. - Bartosz Chajdecki
prod. - Tramway Film Studio, Polska, 2013
wyk. - Dawid ogrodnik, Kamil Tkacz, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik, Anna Nehrebecka, Katarzyna Zawadzka, Anna Karczmarczyk, Helena Sujecka, Mikołaj Roznerski...

Barwny         czas projekcji: 107 min.


Film psychologiczny. Wzruszająca historia Mateusza, chłopca, którego lekarze po urodzeniu uznali za "roślinę". Jednak rodzice nigdy się z tym nie pogodzili i mimo problemów z komunikacją, doprowadzili chłopca do pełnej sprawności intelektualnej. Gdy Mateusz trafia do specjalistycznego ośrodka to musi podjąć walkę o godność i prawo do normalnego życia. Wspierać go będą wolontariuszka i lekarka pracująca nad eksperymentalnymi metodami leczenia.

Wybory!!! Wybory!!! Wybory!!! Wybory!!! Wybory!!!

Przed pokazem filmu czeka nas druga tura Walnego Zebrania, podczas którego na przygotowanych kartach do głosowania dokonamy wyboru nowego Zarządu Klubu i Komisji Rewizyjnej na następną pięcioletnią kadencję.

 
 
 

 

24.06.2014 r.
SCENA ZBRODNI
tyt. oryg. - The Act of Killing
reż. - Joshua Oppenheimer
zdj. - Carlos Arango de Montis, Lars Skree
muz. - Elin Oyen Vister
prod. - Against Gravity, Final Cut for Real, Novaya Zemlya, Piraya Film, Dania, Norwegia, Wielka Brytania, 2013
Występują: Anwar Congo, Herman Coto, Syamsul Arifin, Ibrahim Sinik, Yapto Soerjosoemamo, Safit Pardede...

Barwny         czas projekcji: 115 min.


Film dokumentalny. Przedstawia sposoby działania indonezyjskich szwadronów śmierci w latach 1965-66. Reżyser filmu podczas siedmioletniego pobytu w Indonezji odszukał wykonawców zbrodni na około dwóch milionach ludzi. Doszło do niej po serii zamachów stanu w tym kraju, gdy na czele państwa stanął generał Suharto, który ogłosił, że odpowiedzialni za obalenie starej władzy są członkowie Partii Komunistycznej Indonezji. Rozpoczęły się masowe, potajemne egzekucje. Ofiary porzucano w lasach lub wyrzucano do rzek. Później w złowionych rybach okoliczni mieszkańcy znajdowali ludzkie szczątki. Te wydarzenia to jedno z największych ludobójstw XX wieku, które do dzisiaj nie zostało rozliczone.

Nagrody: nominacja do Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego, nagroda BAFTY, nagroda Jury Ekumenicznego i publiczności na festiwalu Berlinale, nagroda Europejskiej Akademii Filmowej.

 

   

   

repertuar do pobrania w wersji PDF: czerwiec 2014